820.4-75-NLC JW WincoSteel zinc plated 4.65 inch long 1.79 inch high Horizontal Toggle Clamp with M5 thread size, 1.1 inch long
- Write a review
$26.14
ClampSteelFinishZinc platedHand GripPlasticHolding Capacity900 NMounting Dist0.53"Overall Height1.79"Overall Length4.65"Plate Length1.10"Size75SpindleSteelThread DiameterM5TypeU-bar, washers, spindleU-Bar Arm Length1.57"
Specifications
| Clamp | Steel |
| Finish | Zinc plated |
| Hand Grip | Plastic |
| Holding Capacity | 900 N |
| Mounting Dist | 0.53" |
| Overall Height | 1.79" |
| Overall Length | 4.65" |
| Plate Length | 1.10" |
| Size | 75 |
| Spindle | Steel |
| Thread Diameter | M5 |
| Type | U-bar, washers, spindle |
| U-Bar Arm Length | 1.57" |
