Grub ScrewSteelGrub Screw FinishBlack OxideHex NutsSteelHex Nuts FinishZinc platedLength2.52"Nut Length0.33"Pad Diameter0.79"ThreadM10Thrust PadSteelThrust Pad FinishBlack Oxide
| Grub Screw | Steel |
| Grub Screw Finish | Black Oxide |
| Hex Nuts | Steel |
| Hex Nuts Finish | Zinc plated |
| Length | 2.52" |
| Nut Length | 0.33" |
| Pad Diameter | 0.79" |
| Thread | M10 |
| Thrust Pad | Steel |
| Thrust Pad Finish | Black Oxide |