Head Diameter1.02"Head Length0.30"Hex NutsSteelHex Nuts FinishZinc platedHex ScrewSteelHex Screw FinishZinc platedLength5.04"Nut Length0.43"ThreadM12
| Head Diameter | 1.02" |
| Head Length | 0.30" |
| Hex Nuts | Steel |
| Hex Nuts Finish | Zinc plated |
| Hex Screw | Steel |
| Hex Screw Finish | Zinc plated |
| Length | 5.04" |
| Nut Length | 0.43" |
| Thread | M12 |