Accuracy0.001 in LinearDisplay Type8 mm LCDMaterialStainless SteelMeasuring Range0 to 6 inPower SourceCR2032 3 V BatteryResolution0.0005 inSeriesGlobal 3751TypeElectronic
| Accuracy | 0.001 in Linear |
| Display Type | 8 mm LCD |
| Material | Stainless Steel |
| Measuring Range | 0 to 6 in |
| Power Source | CR2032 3 V Battery |
| Resolution | 0.0005 in |
| Series | Global 3751 |
| Type | Electronic |