Adjustable Length0.51"Catch Mounting Hole Dist0.56"ClampStainless SteelClamping TypeU-bolt with catchFinishMatteHand GripPlasticHolding Capacity3200 NHorizontal Mounting Hole Dist0.75"Mounting Hole Dia.0.26"Overall Height1.77"Overall Length6.54"Size320Stroke1.38"Thread DiameterM6U-bolt LatchStainless SteelU-bolt Length2.13"Vertical Mounting Hole Dist1.26"
| Adjustable Length | 0.51" |
| Catch Mounting Hole Dist | 0.56" |
| Clamp | Stainless Steel |
| Clamping Type | U-bolt with catch |
| Finish | Matte |
| Hand Grip | Plastic |
| Holding Capacity | 3200 N |
| Horizontal Mounting Hole Dist | 0.75" |
| Mounting Hole Dia. | 0.26" |
| Overall Height | 1.77" |
| Overall Length | 6.54" |
| Size | 320 |
| Stroke | 1.38" |
| Thread Diameter | M6 |
| U-bolt Latch | Stainless Steel |
| U-bolt Length | 2.13" |
| Vertical Mounting Hole Dist | 1.26" |