FinishMatteHex NutsStainless SteelLength1.34"Mount Length0.43"Nut Length0.43"Pad Diameter1.26"Pad Length0.17"ScrewStainless SteelThreadM12Thrust PadPlastic
| Finish | Matte |
| Hex Nuts | Stainless Steel |
| Length | 1.34" |
| Mount Length | 0.43" |
| Nut Length | 0.43" |
| Pad Diameter | 1.26" |
| Pad Length | 0.17" |
| Screw | Stainless Steel |
| Thread | M12 |
| Thrust Pad | Plastic |