Grub ScrewSteelGrub Screw FinishBlack OxideHex NutsSteelHex Nuts FinishZinc platedLength1.46"Nut Length0.19"Pad Diameter0.55"ThreadM5Thrust PadSteelThrust Pad FinishBlack Oxide
| Grub Screw | Steel |
| Grub Screw Finish | Black Oxide |
| Hex Nuts | Steel |
| Hex Nuts Finish | Zinc plated |
| Length | 1.46" |
| Nut Length | 0.19" |
| Pad Diameter | 0.55" |
| Thread | M5 |
| Thrust Pad | Steel |
| Thrust Pad Finish | Black Oxide |