Adjustable Length0.39"Catch Mounting Hole Dist0.56"ClampSteelClamping TypeU-bolt with catchFinishZinc platedHand GripPlasticHolding Capacity3200 NHorizontal Mounting Hole Dist0.75"Mounting Hole Dia.0.26"Overall Height1.18"Overall Length5.98"Size320Stroke1.89"Thread DiameterM6U-bolt LatchSteelVertical Mounting Hole Dist1.26"
| Adjustable Length | 0.39" |
| Catch Mounting Hole Dist | 0.56" |
| Clamp | Steel |
| Clamping Type | U-bolt with catch |
| Finish | Zinc plated |
| Hand Grip | Plastic |
| Holding Capacity | 3200 N |
| Horizontal Mounting Hole Dist | 0.75" |
| Mounting Hole Dia. | 0.26" |
| Overall Height | 1.18" |
| Overall Length | 5.98" |
| Size | 320 |
| Stroke | 1.89" |
| Thread Diameter | M6 |
| U-bolt Latch | Steel |
| Vertical Mounting Hole Dist | 1.26" |