Adjustable Length0.79"ClampSteelClamping TypeDraw hookDraw Hook / AxleSteelDraw Hook Length3.66"FinishZinc platedHand GripPlasticHolding Capacity2000 NHorizontal Mounting Hole Dist0.75"Mounting Hole Dia.0.26"Overall Height1.93"Overall Length7.95"Size200Stroke3.94"Vertical Mounting Hole Dist1.26"
| Adjustable Length | 0.79" |
| Clamp | Steel |
| Clamping Type | Draw hook |
| Draw Hook / Axle | Steel |
| Draw Hook Length | 3.66" |
| Finish | Zinc plated |
| Hand Grip | Plastic |
| Holding Capacity | 2000 N |
| Horizontal Mounting Hole Dist | 0.75" |
| Mounting Hole Dia. | 0.26" |
| Overall Height | 1.93" |
| Overall Length | 7.95" |
| Size | 200 |
| Stroke | 3.94" |
| Vertical Mounting Hole Dist | 1.26" |