Bando 630J10 63 inch long 0.92 inch wide 0.16 inch high Serpentine Belt with 10 ribs
- Write a review
$42.30
MaterialRubberMinimum Pulley Diameter0.8 inNumber of Ribs10Outside Length63 inSection SizeJTemperature Range-30 to 90 deg CThickness0.16 inTop Width0.92 inTypeUltra-Thin and Versatile
Specifications
| Material | Rubber |
| Minimum Pulley Diameter | 0.8 in |
| Number of Ribs | 10 |
| Outside Length | 63 in |
| Section Size | J |
| Temperature Range | -30 to 90 deg C |
| Thickness | 0.16 in |
| Top Width | 0.92 in |
| Type | Ultra-Thin and Versatile |
630J10
