Amps20 AColorSilverConductor Size12 AWGCord Length45 ftDepth10-1/2 inGradeHigh IndustrialHeight14-3/8 inMaterial304L Stainless SteelNumber of Outlets2Receptacle TypeDuplex Outlet BoxReel Material304L Stainless SteelSeriesLS 5000TypeRetractableVolts125 VACWidth14-1/4 in
| Amps | 20 A |
| Color | Silver |
| Conductor Size | 12 AWG |
| Cord Length | 45 ft |
| Depth | 10-1/2 in |
| Grade | High Industrial |
| Height | 14-3/8 in |
| Material | 304L Stainless Steel |
| Number of Outlets | 2 |
| Receptacle Type | Duplex Outlet Box |
| Reel Material | 304L Stainless Steel |
| Series | LS 5000 |
| Type | Retractable |
| Volts | 125 VAC |
| Width | 14-1/4 in |