| Design | SSLV |
| Max shaft diameter | 75.08 mm, 2.956 in |
| Min shaft diameter | 74.93 mm, 2.95 in |
| Removable flange outside diameter | 83.95 mm, 3.305 in |
| Seal seat width | 22.0 mm, 0.866 in |
| Shaft diameter | 75.01 mm, 2.953 in |
| Shaft diameter, maximum | 75.08 mm, 2.956 in |
| Shaft diameter, minimum | 74.93 mm, 2.95 in |
| Type | Standard |