Attachment Hole Diameter(O)0.205"Attachment Plate Width (M)0.625"BrandHKK ChainChain Size#60Material304 Stainless SteelPin Diameter0.234"Pitch3/4"Plate Height(H)0.689"Plate Thickness(T)0.094"Strands1TypeSA-1 Attachment Spring Clip
| Attachment Hole Diameter(O) | 0.205" |
| Attachment Plate Width (M) | 0.625" |
| Brand | HKK Chain |
| Chain Size | #60 |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Pin Diameter | 0.234" |
| Pitch | 3/4" |
| Plate Height(H) | 0.689" |
| Plate Thickness(T) | 0.094" |
| Strands | 1 |
| Type | SA-1 Attachment Spring Clip |