Attachment Hole Diameter(O)13/64"Attachment Plate Width (M)0.937"BrandHKK ChainChain Pitch1/2"MaterialCarbon SteelPin Diameter0.200"Pitch1-1/4"Plate Height(H)0.591"Plate Thickness(T)0.080"Roller Diameter3/4Roller Width3/8Strands1TypeDouble Pitch Riveted
| Attachment Hole Diameter(O) | 13/64" |
| Attachment Plate Width (M) | 0.937" |
| Brand | HKK Chain |
| Chain Pitch | 1/2" |
| Material | Carbon Steel |
| Pin Diameter | 0.200" |
| Pitch | 1-1/4" |
| Plate Height(H) | 0.591" |
| Plate Thickness(T) | 0.080" |
| Roller Diameter | 3/4 |
| Roller Width | 3/8 |
| Strands | 1 |
| Type | Double Pitch Riveted |