Attachment Hole Diameter(O)11/32"Attachment Plate Width (M)1.875"BrandHKK ChainChain Pitch3/4"MaterialCarbon SteelPin Diameter0.375"Pitch2-1/2"Plate Height(H)1.126"Plate Thickness(T)0.187"Roller Diameter3/4Roller Width3/4Strands1TypeDouble Pitch Riveted Standard
| Attachment Hole Diameter(O) | 11/32" |
| Attachment Plate Width (M) | 1.875" |
| Brand | HKK Chain |
| Chain Pitch | 3/4" |
| Material | Carbon Steel |
| Pin Diameter | 0.375" |
| Pitch | 2-1/2" |
| Plate Height(H) | 1.126" |
| Plate Thickness(T) | 0.187" |
| Roller Diameter | 3/4 |
| Roller Width | 3/4 |
| Strands | 1 |
| Type | Double Pitch Riveted Standard |