Axial force (kN)29 kNAxial Force (kN)29 kNExternal diameter (mm)60 mmExternal Diameter (mm)60 mmHeight2.70Internal diameter (mm)30 mmInternal Diameter (mm)30 mmLength0.90Net Weight0.70Screws tightening torque (Nm)4 NmScrews Tightening Torque (Nm)4 NmSeriesMedium-High TorqueShaft diameter (mm)24 mmShaft Diameter (mm)24 mmTorque (Nm)300 NmUnit of dimensioninUnit of DimensionINVolume107.516Volume unitCubic centimeterVolume UnitCubic centimeterWeight unitLBWidth2.70
| Axial force (kN) | 29 kN |
| Axial Force (kN) | 29 kN |
| External diameter (mm) | 60 mm |
| External Diameter (mm) | 60 mm |
| Height | 2.70 |
| Internal diameter (mm) | 30 mm |
| Internal Diameter (mm) | 30 mm |
| Length | 0.90 |
| Net Weight | 0.70 |
| Screws tightening torque (Nm) | 4 Nm |
| Screws Tightening Torque (Nm) | 4 Nm |
| Series | Medium-High Torque |
| Shaft diameter (mm) | 24 mm |
| Shaft Diameter (mm) | 24 mm |
| Torque (Nm) | 300 Nm |
| Unit of dimension | in |
| Unit of Dimension | IN |
| Volume | 107.516 |
| Volume unit | Cubic centimeter |
| Volume Unit | Cubic centimeter |
| Weight unit | LB |
| Width | 2.70 |