Axial force (kN)97 kNAxial Force (kN)97 kNExternal diameter (mm)115 mmExternal Diameter (mm)115 mmHeight4.60Internal diameter (mm)68 mmInternal Diameter (mm)68 mmLength1.30Net Weight3.00Screws tightening torque (Nm)12 NmScrews Tightening Torque (Nm)12 NmSeriesMedium-High TorqueShaft diameter (mm)50 mmShaft Diameter (mm)50 mmTorque (Nm)2000 NmUnit of dimensioninUnit of DimensionINVolume0.119Volume unitGLLVolume UnitGLLWeight unitLBWidth4.60
| Axial force (kN) | 97 kN |
| Axial Force (kN) | 97 kN |
| External diameter (mm) | 115 mm |
| External Diameter (mm) | 115 mm |
| Height | 4.60 |
| Internal diameter (mm) | 68 mm |
| Internal Diameter (mm) | 68 mm |
| Length | 1.30 |
| Net Weight | 3.00 |
| Screws tightening torque (Nm) | 12 Nm |
| Screws Tightening Torque (Nm) | 12 Nm |
| Series | Medium-High Torque |
| Shaft diameter (mm) | 50 mm |
| Shaft Diameter (mm) | 50 mm |
| Torque (Nm) | 2000 Nm |
| Unit of dimension | in |
| Unit of Dimension | IN |
| Volume | 0.119 |
| Volume unit | GLL |
| Volume Unit | GLL |
| Weight unit | LB |
| Width | 4.60 |