Barrel Diameter2-1/4 inBolt Circle Diameter2-1/8 inBore Diameter1-1/4 inHub Diameter3-1/4 inKey IncludedNOKey way size (mm)6 x 3KeywayStandardKeyway Size0.31 x 0.16 inMaterialStainless SteelNumber of Bolt Holes2Overall Length1 inScrew Size3/8-16 x 5/8 inTaper8 degTorque Rating4300 in-lbTypeFinished Bore
| Barrel Diameter | 2-1/4 in |
| Bolt Circle Diameter | 2-1/8 in |
| Bore Diameter | 1-1/4 in |
| Hub Diameter | 3-1/4 in |
| Key Included | NO |
| Key way size (mm) | 6 x 3 |
| Keyway | Standard |
| Keyway Size | 0.31 x 0.16 in |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Bolt Holes | 2 |
| Overall Length | 1 in |
| Screw Size | 3/8-16 x 5/8 in |
| Taper | 8 deg |
| Torque Rating | 4300 in-lb |
| Type | Finished Bore |