Barrel Diameter2-1/4 inBolt Circle Diameter2-1/8 inBore Diameter38 mmHub Diameter3-1/4 inKey IncludedNOKey way size (mm)10 x 3.3KeywayStandardKeyway Size0.24 x 0.11 inMaterialStainless SteelNumber of Bolt Holes2Overall Length1 inScrew Size3/8-16 x 5/8 inTaper8 degTorque Rating4300 in-lbTypeFinished Bore
| Barrel Diameter | 2-1/4 in |
| Bolt Circle Diameter | 2-1/8 in |
| Bore Diameter | 38 mm |
| Hub Diameter | 3-1/4 in |
| Key Included | NO |
| Key way size (mm) | 10 x 3.3 |
| Keyway | Standard |
| Keyway Size | 0.24 x 0.11 in |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Bolt Holes | 2 |
| Overall Length | 1 in |
| Screw Size | 3/8-16 x 5/8 in |
| Taper | 8 deg |
| Torque Rating | 4300 in-lb |
| Type | Finished Bore |