Axial force (kN)195 kNAxial Force (kN)195 kNExternal diameter (mm)170 mmExternal Diameter (mm)170 mmHeight6.70Internal diameter (mm)100 mmInternal Diameter (mm)100 mmLength1.80Net Weight10.00Screws tightening torque (Nm)30 NmScrews Tightening Torque (Nm)30 NmSeriesMedium-High TorqueShaft diameter (mm)70 mmShaft Diameter (mm)70 mmTorque (Nm)6900 NmUnit of dimensioninUnit of DimensionINVolume0.35Volume unitGLLVolume UnitGLLWeight unitLBWidth6.70
| Axial force (kN) | 195 kN |
| Axial Force (kN) | 195 kN |
| External diameter (mm) | 170 mm |
| External Diameter (mm) | 170 mm |
| Height | 6.70 |
| Internal diameter (mm) | 100 mm |
| Internal Diameter (mm) | 100 mm |
| Length | 1.80 |
| Net Weight | 10.00 |
| Screws tightening torque (Nm) | 30 Nm |
| Screws Tightening Torque (Nm) | 30 Nm |
| Series | Medium-High Torque |
| Shaft diameter (mm) | 70 mm |
| Shaft Diameter (mm) | 70 mm |
| Torque (Nm) | 6900 Nm |
| Unit of dimension | in |
| Unit of Dimension | IN |
| Volume | 0.35 |
| Volume unit | GLL |
| Volume Unit | GLL |
| Weight unit | LB |
| Width | 6.70 |