Bearing TypeBallBolt Circle Diameter5 inBore Diameter1 inBore or BushingEBushing StyleQuick Disconnect™D (in)3.83Flange Diameter6 inFlange Thickness7/8 inKey IncludedNOKeywayStandardL (in)2.75M (in)2.19Number of Bolt Holes6Screw Size1/2-13 x 2-3/4 inThread1-14
| Bearing Type | Ball |
| Bolt Circle Diameter | 5 in |
| Bore Diameter | 1 in |
| Bore or Bushing | E |
| Bushing Style | Quick Disconnect™ |
| D (in) | 3.83 |
| Flange Diameter | 6 in |
| Flange Thickness | 7/8 in |
| Key Included | NO |
| Keyway | Standard |
| L (in) | 2.75 |
| M (in) | 2.19 |
| Number of Bolt Holes | 6 |
| Screw Size | 1/2-13 x 2-3/4 in |
| Thread | 1-14 |