Bearing TypeBallBolt Circle Diameter3-7/8 inBore Diameter1 inBore or BushingSFBushing StyleQuick Disconnect™D (in)3.13Flange Diameter4.62 inFlange Thickness5/8 inHub Diameter3.12 inKey IncludedNOKeywayStandardL (in)2.08M (in)2.13Number of Bolt Holes6Screw Size3/8-16 x 2 inThread1-14
| Bearing Type | Ball |
| Bolt Circle Diameter | 3-7/8 in |
| Bore Diameter | 1 in |
| Bore or Bushing | SF |
| Bushing Style | Quick Disconnect™ |
| D (in) | 3.13 |
| Flange Diameter | 4.62 in |
| Flange Thickness | 5/8 in |
| Hub Diameter | 3.12 in |
| Key Included | NO |
| Keyway | Standard |
| L (in) | 2.08 |
| M (in) | 2.13 |
| Number of Bolt Holes | 6 |
| Screw Size | 3/8-16 x 2 in |
| Thread | 1-14 |