Axial force (kN)34 kNAxial Force (kN)34 kNExternal diameter (mm)47 mmExternal Diameter (mm)47 mmHeight2.10Internal diameter (mm)22 mmInternal Diameter (mm)22 mmLength1.90Net Weight3.00Screws tightening torque (Nm)17 NmScrews Tightening Torque (Nm)17 NmSeriesHigh TorqueTorque (Nm)370 NmUnit of dimensioninUnit of DimensionINVolume137.307Volume unitCubic centimeterVolume UnitCubic centimeterWeight unitLBWidth2.10
| Axial force (kN) | 34 kN |
| Axial Force (kN) | 34 kN |
| External diameter (mm) | 47 mm |
| External Diameter (mm) | 47 mm |
| Height | 2.10 |
| Internal diameter (mm) | 22 mm |
| Internal Diameter (mm) | 22 mm |
| Length | 1.90 |
| Net Weight | 3.00 |
| Screws tightening torque (Nm) | 17 Nm |
| Screws Tightening Torque (Nm) | 17 Nm |
| Series | High Torque |
| Torque (Nm) | 370 Nm |
| Unit of dimension | in |
| Unit of Dimension | IN |
| Volume | 137.307 |
| Volume unit | Cubic centimeter |
| Volume Unit | Cubic centimeter |
| Weight unit | LB |
| Width | 2.10 |