Axial force (kN)105 kNAxial Force (kN)105 kNExternal diameter (mm)65 mmExternal Diameter (mm)65 mmHeight3.70Internal diameter (mm)50 mmInternal Diameter (mm)50 mmLength3.10Net Weight3.00Screws tightening torque (Nm)41 NmScrews Tightening Torque (Nm)41 NmSeriesMedium-High TorqueTorque (Nm)2600 NmUnit of dimensioninUnit of DimensionINVolume0.695Volume unitCDMVolume UnitCDMWeight unitLBWidth3.70
| Axial force (kN) | 105 kN |
| Axial Force (kN) | 105 kN |
| External diameter (mm) | 65 mm |
| External Diameter (mm) | 65 mm |
| Height | 3.70 |
| Internal diameter (mm) | 50 mm |
| Internal Diameter (mm) | 50 mm |
| Length | 3.10 |
| Net Weight | 3.00 |
| Screws tightening torque (Nm) | 41 Nm |
| Screws Tightening Torque (Nm) | 41 Nm |
| Series | Medium-High Torque |
| Torque (Nm) | 2600 Nm |
| Unit of dimension | in |
| Unit of Dimension | IN |
| Volume | 0.695 |
| Volume unit | CDM |
| Volume Unit | CDM |
| Weight unit | LB |
| Width | 3.70 |