Bearing TypeBallBolt Circle Diameter3-5/16 inBore Diameter3/4 inBore or BushingSKBushing StyleQuick Disconnect™D (in)2.81Flange Diameter3.88 inFlange Thickness9/16 inHub Diameter2.82 inKey IncludedNOKeywayStandardL (in)1.94M (in)1.44Number of Bolt Holes6Screw Size5/16-18 x 2 inThread3/4-16
| Bearing Type | Ball |
| Bolt Circle Diameter | 3-5/16 in |
| Bore Diameter | 3/4 in |
| Bore or Bushing | SK |
| Bushing Style | Quick Disconnect™ |
| D (in) | 2.81 |
| Flange Diameter | 3.88 in |
| Flange Thickness | 9/16 in |
| Hub Diameter | 2.82 in |
| Key Included | NO |
| Keyway | Standard |
| L (in) | 1.94 |
| M (in) | 1.44 |
| Number of Bolt Holes | 6 |
| Screw Size | 5/16-18 x 2 in |
| Thread | 3/4-16 |